Рома отвори вратите на класирането за елиминациите в Шампионската лига, след като превзе Москва - 2:1 на терена на ЦСКА.

Римските футболни легиони укротиха руския отбор, който преди 2 месеца повали не кого да е, а шампиона на Европа - Реал.

Гръцкият герой в този турнир Костас Манолас рано нанесе удар в сърцето на домакините насред "Лужники" и изведе Рома напред в 4-ата минута.

Сценарият напомни точно двубоя с Реал на същата арена, като тогава ранният гол влезе в "правилната" за хилядите по трибуните врата (1:0 за ЦСКА).

Рома контролираше мача, но московските армейци имаха своите шансове. Особено в края на първото полувреме, което даде импулс на старта на втората част.

Снимка: АР/БТА

Само за 8 минути в нея мачът мина през всички възможни нюанси и драматични събития.

В 51-ата минута исландецът Арнор Сигурдсон изравни и трибуните зашумяха в очакване на обрат. ЦСКА играеше силно, Рома атакуваше все така опасно.

В 56-ата минута друг исландец влезе в заглавията - Хордур Магнусон спъна откъсващия се Джъстин Клуйверт и получи втори жълт картон, оставяйки домакините с 10 срещу 11 в тази сурова битка.

И само три минути по-късно наказанието дойде, макар и с гол, който остави много съмнения. Лоренцо Пелегрини вкара за 1:2, добявайки гола към асистенцията си за попадението на Манолас. Халфът на Рома бе в много спорна позиция на ръба на засадата.

Нататък опитът на Рома бе решаващ, италианците не допуснаха ЦСКА да помисли за ответен удар с човек по-малко.

Римляните имат нужда от 1 т., за да са математически класирани на осминафинал, но и без нея е в сферата на фантастиката да отпаднат. Армейците ще следят с интерес другия мач в групата Виктория - Реал, за да знаят какви са реалните цели преди последните два кръга в групата.

В другия ранен дуел Валенсия очаквано взе своето у дома срещу Йънг Бойс и победи с 3:1 на "Местая". Швейцарският шампион отново оказа съпротива, както и преди две седмици (1:1), но класата не стигна.

Двама местни младоци направиха разликата, за гордост на домакинската публика. 22-годишният Санти Мина вкара два пъти, а Карлос Солер (21 г.) добави третото попадение. Нападателят от Кот д`Ивоар Роджър Асале върна гол за Йънг Бойс.

Валенсия е пред Манчестър Юнайтед в класирането в групата преди гостуването на "червените дяволи" на Ювентус по-късно днес.

И се надяват да атакуват, донякъде изненадващо, едно от първите две места в групата.

Йънг Бойс е с една точка и ще играе за чест, но и с амбицията да нанесе изненадващ удар на някой от двата фаворита в последните кръгове.