Испания и Португалия сътвориха истинско шоу, завършвайки наравно 3:3 в мач от група "В" на Световното първенство в Русия.

Двата тима оправдаха очакванията на всички фенове и направиха страхотен сблъсък, изпъстрен с 6 гола и обрати.

СНИМКИ ОТ ДВУБОЯ >>>

Испания влезе в мача, след шокиращата треньорска смяна отпреди два дни, докато звездата на Португалия - Кристиано Роналдо, получи 2 години условна присъда и глоба от 18.8 милиона евро от испански съд само няколко часа преди срещата.

Двубоят започна вихрено, като още в 3-та минута Кристиано Роналдо нахлу в наказателното поле на испанците, където бе препънат от Начо.

Снимка: Getty images

Съдията отсъди дузпа, а зад топката застана потърпевшият Роналдо. Той отбеляза от бялата точка, вкарвайки гол на четвърто Световно първенство, достигайки Пеле и Уве Зелер по този показател.

След инкасирания гол Испания заигра силно, като успя да натика португалците в собственото им наказателно поле.

Това от своя страна остави свободни пространства в отбраната им, които даваха шансове на Роналдо и компания да направят няколко опасни контраатаки, но без успех.

В 24-та минута логичното все пак се случи. Диего Коща овладя дълъг пас, положение при което имаше сериозни съмнение за нарушение, залъга португалските бранители и изравни резултата.

Минути по-късно испанците можеха да стигнат до пълен обрат, но страхотен удар на Иско се отби от напречната греда и тупна на голлинията.

Испанците продължиха да доминират, но Португалия нанесе своя удар с една от редките си, но много опасни контраатаки.

Топката попадна в Кристиано Роналдо дъгата на наказателното поле и звездата на "Реал" (Мадрид) отправи удар без да се колебае. Давид Де Хеа не се намеси добре и топката влетя във вратата - 2:1 за Португалия.

Втората част очаквано започна с натиск за Испания. "Ла Роха" изцяло контролираше действията на терена и заслужено стигна до изравнителен гол.

Топката беше центрирана към Серхио Бускетс, той се пребори с глава и насочи в малкото наказателно поле, където Диего Коща вкара за 2:2.

Само три минути по-късно, човекът направил дузпата в началото на мача - Начо, се реваншира след като донесе пълен обрат на Испания със страхотен удар от границата на наказателното поле.

До края на срещата Португалия се опита да потърси изравняване, но отбора изглеждаше изтощен. Испания от своя страна владееше топката, играейки в познатия си стил с множество подавания.

Така се стигна до 86-та минута, когато Португалия получи шанс да изпълни пряк свободен удар от отлична позиция.

Снимка: БТА

С изпълнение се нагърби Кристиано Роналдо, който с феноменален удар направи резултата 3:3.

Следващите мачове за двата тима са на 20 юни, когато Испания среща Иран, а Португалия се изправя срещу Мароко.