Уест Хем изживя звездна вечер в английския футбол, като разгроми Лестър с 4:1 в мач от втория кръг на Висшата лига. Победата затвърди фантастичен старт за лондонския отбор, който преди седмица също вкара 4 пъти при успеха над Нюкасъл навън с 4:2.

Уест Хем е на върха в класирането с 6 точки и голова разлика плюс 5, колкото е и балансът на Ливърпул и Челси. Но по брой реализирани попадения (8), "чуковете" от Източен Лондон оглавиха таблицата.

Това бе нощ на луда атмосфера на "Лондон Стейдиъм" - олимпийската арена в британската столица, където 59 901 зрители изпълниха трибуните след пауза от почти 18 месеца заради пандемията.

Тяхната радост съвпадна и с два исторически момента, не само от факта, че отборът им е на върха в класирането за първи път от август 2006 г. Нападателят Михаил Антонио вкара два гола, с което вече е реализатор №1 на клуба в ерата на Висшата лига (след 1992 г.), изпреварвайки с 49-те си попадения Паоло ди Канио (47).

След първия гол Антонио - колоритен типаж с физика от състезанията "Най-силен мъж на планетата", отиде при централната трибуна на стадиона и взе от запалянко картонена фигура на... самия себе си. Потанцува с нея и я целуна, с което просто подлуди стадиона.

Пабло Форналс откри през първото полувреме, а още до почивката Лестър остана с 10 души.

Носителят на Купата на ФА бе лишен от Айозе Перес, който настъпи Форналс по прасеца в центъра на терена, макар и в опит да защити и гардира топката в свое владение. Получи се нескопосано и много грубо, опасно за здравето на съперника.

Груба грешка на турския бранител Чаглар Суюнджу позволи на Антонио да асистира на Саид Бенрама, който удвои. После дойдоха минутите на Михаил, който с две попадения приключи интригата и прати на върха "чуковете".

Пет тима са с пълен актив след първите два кръга на Висшата лига - Уест Хем, Ливърпул, Челси, Тотнъм и Брайтън. Лестър е 12-ти с три точки.

Снимка: AP/БТА