Богата програма от европейски футбол по традиция очаква родните фенове в четвъртък вечер - запазената територия за Лига Европа и Лигата на конференциите. Днес са реваншите от осминафиналите в двете надпревари.

Общо осем мача ще присъстват в родния ефир тази вечер, като предстои да научим имената на четвъртфиналистите.

Със сигурност от чисто фенска точка най-голяма интерес ще предизвикат два мача - тези с участието на Ливърпул и Милан. Не само, защото това са два от най-успешните клубове в историята на международния футбол, а защото са и сред най-популярните чуждестранни отбори у нас.

ОЩЕ ЗА МАЧОВЕТЕ С ВИДЕО>>>

Два чешки ребуса има пред "червените" и росонерите, като този на мърсисайдци изглежда напълно разрешен.

Ливърпул посреща Спарта (Прага) на "Анфийд", като след аванса си от 5:1 в първата среща, реваншът на английска земя се оказва протоколно занимание в претоварената програма на Клоп и компания.

Милан пък гостува в чешката столица на другия местен гранд Славия, като първата среща на "Сан Сиро" завърши при резултат 4:2 за италианския гранд.

Отново на пръв поглед солиден аванс, но все пак при два гола разлика и купищата обрати и изненади, на които станахме свидетели в Европа в последните години, при всички положения този сблъсък носи повече интрига.

Снимка: Getty images

Но говорейки за интрига и сериозни имена, то погледът ни трябва да бъде насочен към Бирмингам, където от 22 часа наше време ще има сблъсък на два европейски шампиона.

В турнира Лига на конференциите Астън Вила и Аякс се изправят един срещу друг след 0:0 в първия мач.

Два отбора със своята голяма следа в европейския футбол, а предвид конкуренцията в Лигата на конференциите, то няма как през мислите и на двата тима да не минава евентуален трофей.

Четвъртък вечер ще бъде белязана и от българско участие, макар то да е индивидуално, а не клубно. Кирил Десподов и неговият ПАОК ще посрещнат хърватския Динамо (Загреб), след като паднаха с 0:2 в първия мач.

Изключително тежка задача, като именно Десподов ще е един от жокерите, на които солунският клуб ще разчита.