Ужасната седмица за италианския футбол продължи.

След отпадането на Интер и Наполи от Шампионска лига, съдбата им последва и Милан, който изхвърча от Лига Европа.

"Росонерите" претърпяха загуба с 1:3 от Олимпиакос в Атина и отпаднаха заради по-лошата голова разлика от гърците.

Италианският гранд не трябваше да губи с два гола, за да продължи напред, но се провали след луди последни 30 минути в гръцката столица.

Сисе откри след час игра в полза на гърците, а в 67-ата Кристиан Сапата си вкара нелеп автогол.

Резултатът вече бе 2:0 - перфектен развой за Олимпиакос.

Колумбийският бранител Сапата обаче бързо поправи грешката си. Минута след автогола, той вкара в правилната врата, намалявайки резултата, което пращаше Милан в следващата фаза.

Десет минути преди края, съдията отсъди спорна дузпа за Олимпиакос. Зад топката застана Костас Фортунис, който с точно изпълнение прати реши битката за втората позиция в групата.