Световните шампионки от САЩ се класираха за елиминациите на Мондиал 2023, въпреки че едва удържаха 0:0 с Португалия в последния си мач от групата.

Американките трепериха до последно, като съперникът уцели греда в 91-вата минута. А гол за Португалия пращаше напред този тим, а шампионките - у дома.

Неубедителният тим на САЩ минава в осминафиналите с победа и две ремита, като бе надигран от Нидерландия, но оцеля за 1:1 и в тази среща.

Именно "оранжевите" спечелиха първото място в групата, след като днес разбиха със 7:0 Виетнам.

Американките чакат Швеция в първия кръг от елиминациите, а след това са в потока на два от трите отбора, показали най-добър футбол на турнира дотук.

При успех над скандинавския съперник, на четвъртфинал ще срещнат Япония или Норвегия, а азиатките играят шеметно и дори са считан за фаворит за титлата.

Евентуален полуфинал по всяка вероятност ще е с Испания - другият състав, впечатляващ на Мондиала.