Атлетико Мадрид продължи с колебливите си изяви в борбата за титлата в испанската Ла Лига.

Футболистите на Диего Симеоне направиха грешна стъпка, с която вдъхнаха вяра на преследвачите си Барселона и Реал (Мадрид), след като за трети път в последните си пет мача за първенство не успяха да спечелят. Този път това се случи в покрайнините на столицата, където “дюшекчиите” завършиха 0:0 с отбора на Хетафе.

При победа “червено-белите” щяха да се откъснат на осем точки от Реал и на девет от Барселона, но това не се случи, след като гол на Жоао Феликс бе отменен, защото Маркос Йоренте бе излязъл извън очертанията на игрището по-рано в същата атака. Дори изгонването на Алан Ниом от Хетафе 20 минути преди края не бе в услуга на Атлетико.

Това бе четвърто изгонване за Ниом в Ла Лига от началото на сезон 2018/2019 насам. Камерунецът, Джене Даконам (също от Хетафе), Клеман Лангле (Барселона) и Факундо Ронкалия (Осасуна) са единствените четирима, които могат да се "похвалят" с такова постижение.

Гостите имаха най-високото си владение на топката в мач от Примера от сезон 2005/2006 насам - 72.7%, а макар да не успяха да победят, за седемнадесети пореден мач срещу Хетафе запазиха суха мрежа, като тези петнадесет победи и две равенства са най-дългата серия в историята на испанското първенство.

Барселона ще има възможност да съкрати изоставането си от върха до четири точки и да задмине втория Реал при евентуална победа над последния в класирането Уеска утре вечер на “Камп Ноу”.