Българският национал Илия Груев и неговият Лийдс не успяха да се класират за Висшата лига, след като загубиха финала на "Уембли".

Завръщане към най-комерсиалната футболна лига направи отбора на Саутхемптън след победа с 1:0 на плейофа.

Лийдс сбърка фатално в 24-ата минута, когато Адам Армстронг от "светците" беше изведен сам срещу вратаря и не сбърка за 1:0. До края на мача йоркшърци така и не успяха да осъществят по-сериозен натиск и да стигнат до изравнително попадение.

Груев изигра във всичките над 100 минути от мача, като това далеч не беше едно то силните му представяния през сезона. Все пак в него той се затвърди като един от най-важните играчи и неизменен титуляр.

За съжаление дефанзивният халф засега не успя да се превърне в десетия български играч във Висшата лига и първи от Александър Тонев, който игра за Астън Вила през сезон 2013/14 година.

Загубата на финала бе приета много емоционално от Груев, като камерите го уловиха със сълзи на очи след последния съдийски сигнал.