Илия Груев изигра цял мач, а неговият Лийдс направо 0:0 като гост на Норич в първи полуфинал от плейофите за влизане във Висшата лига.

Мач, който противопостави третия и шестия от крайното класиране на Чемпиъншип, но въпреки разликата от 17 точки, която Лийдс имаше през кампанията, днес йоркширци не успяха да се наложат над своя опонент.

Двубой, в който съвсем логично заради залога двата тима подходиха по-предпазливо, но все пак гостите от Лийдс бяха тези, които имаха по-добрите положения и бяха по-опасни в атакуващ план.

Груев по традиция прекара цял мач на терена, в сърцето на халфовата линия на Лийдс, но освен обичайната си борбеност и работоспособност, не успя да се отчете с нещо запомнящо се.

Иначе добри шансове за Лийдс пропуснаха Крисенсио Съмервил и Жоржиньо Рутер, а в 30-ата минута гол на Жуниор Фирпо бе отменен заради засада.

Така двата тима оставиха всичко за реванша, който ще се играе в четвъртък на "Елан Роуд" в Лийдс.

Победителят от този сблъсък отива на "Уембли", където ще играе за класиране във Висшата лига срещу един измежду Уест Бромич и Саутхемптън.