Националът на България Илия Груев записа четвърти пореден мач с пълни 90 минути за Лийдс в английската втора дивизия - Чемпиънпшип. Халфът бе титуляр в ролята на централен полузащитник, а Юнайтед победи Бристъл Сити като гост с 1:0.

Това бе пета поредна победа за Лийдс, а с трите точки Груев и съотборниците му се изкачиха до второто място във временното класиране, затвърждавайки още повече амбициите за промоция в Премиър лийг.

Победният гол бе отбелязан от Уилфред Гнонто след асистенция на Патрик Бамфорд в 47-ата минута на двубоя.

Лийдс има 60 точки и изостава с девет от първия в подреждането Лестър. Ипсуич и Саутхемптън са съответно трети и четвърти - с 59 и 58 точки, но и два мача по-малко от Груев и компания.

Българският халф постепенно си извоюва роля в състава на Даниел Фарке и получава все повече и повече доверие от треньора си.

Следващата среща на Лийдс е срещу Плимут - преиграване от четвъртия кръг в турнира за Купата на Англия.