Хебър постигна изключително драматична домакинска победа над Берое с 3:1 в последния кръг, която остави отбора в Първа лига и за следващия сезон.

Отборът от Пазарджик за първи път в историята си ще играе два поредни сезона в елита, като това стана възможно след техен победен рейд в последните кръгове на първенството. Хората на Любослав Пенев победиха Септември и Ботев Враца преди днес да ударят Берое с два гола в продължението.

Поражението за старозагорци означава, че те ще играят бараж за оставане в дивизията срещу втородивизионния Спортист (Своге). Мачът трябваше да е в Стара Загора, но БФС лиши тимът на Николай Киров от домакинство заради грозни сцени в края на мача с Пирин миналия четвъртък. Днешните резултати означават, че Ботев Враца, Хебър и Берое са с по 32 точки, но старозагорци отиват на бараж заради най-лошия си актив в директните двубои от редовния сезон.

Така Берое може да изпадне за първи път от 14 години, ако допусне загуба от Спортист. Все още не е ясно къде ще се играе той. Дотук се стигна след две потресаващи грешки на резервния вратар Иван Гошев, който бе виновен за първите два гола на Хебър.

Берое иначе вкара гол в деветата минута чрез Васил Василев, но съдията отсъди нарушение за леко избутване с ръка срещу защитника Мартин Михайлов.

Темпото на мача беше много бавно, но Хебър удари от нищото в 42-ата минута. След центриране от фаул на Роберт Мазан, вратарят Иван Гошев боксира топката, но я прати във връхлитащия Ивайло Михайлов, който вкара гол без да осъзнава. Получи се много болезнен сблъсък между двамата, а Михайлов трябваше да бъде заменен принудително.

Старозагорци се събудиха в началото на второто полувреме и в 49-ата минута Симеон Мечев отправи точен удар от дистанция, при който Дебърлиев се разтегна и парира топката. Хебър отвърна шест минути по-късно с фалцов удар на Георги Търтов, който прелетя над вратата.

Моментът за Берое дойде в 79-ата минута, когато Густаво Каскардо получи извеждащ пас в наказателното поле и бе връхлетян от съперник. Съдията отсъди дузпа, а тя бе реализирана от резервата Тонислав Йорданов.

Хебър се втурна в атака в последните минути и стигна до попадение в 91-ата минута. След центриране Иван Гошев тръгна отново да боксира топката, но резултатът бе същият. Стефан Цонков отигра с глава и топката стигна до Марк-Емилио Папазов, който вкара на празна врата за 2:1.

Всичко бе решено в 95-ата минута, когато със супер индивидуален рейд резервата Папазов вкара втория си гол и подпечата оставането на Хебър в елита.

Секунди по-късно напрежението ескалира и двата отбора се спречкаха, което доведе до червени картони за Серкан Юсеин и Спас Георгиев. Двамата няма да могат да бъдат използвани от Николай Киров в баража срещу Своге.