"Хилзбъро" е място, което често свързваме с ужасната трагедия, разиграла се с феновете на Ливърпул там преди 34 години.

Късно снощи обаче тази арена в Шефийлд стана място на обрат като от приказка, които дори и домакинските фенове трудно успяваха да повярват.

Местният Шефийлд Уензди посрещна Питърбро в полуфинален мач реванш от плейофите в Лига 1 - третото ниво на английския футбол.

Първият мач бе категорично спечелен от Питърбро с 4:0, което съвсем логично доведе до минорно настроение на "Хилзбъро", където малко над 30 хиляди души едва ли са вярвали, че ще станта свидетели на подобен мач.

Домакините поведоха с 2:0 само за 25 минути, което изведнъж направи задачата да изглежда една идея по-възможна, а когато 20 минути преди края Рийс Джеймс вкара за 3:0, обратът вече се усещаше.

Но минутите изтичаха, а гол не падаше. Изтече дори даденото от съдията шестминутно добавено време, но играта продължи още около 40 секунди, когато един тъч в класически английски стил доведе до разбъркване, а точно, когато таймерът на стадиоа показваше 97:29 минути игра, Лиам Палмър вкара за 4:0.

Частичният обрат бе факт, а "Хилзбъро" видя едно невероятно завръщане от четири гола пасив.

Но това не означаваше край на мача, а продължения, в които драмата продължи с пълна сила.

Всичките усилия можеха да се окажат напразни, когато Лий Грегъри си отбеляза автогол за 4:1, но все пак в 112-ата минута Калъм Патерсън вкара нов гол за Шефийлд, като с 5:1 след 120 минути игра, мачът трябваше да се реши с дузпи.

Там домакините просто нямаа шанс да бъркат след невероятните неща, които сториха и с перфектно изпълнение пет дузпи, всяка от които се превърна в гол, Шефийлд Уензди спечели с 5;3 при изпълнението на дузпи и отива на финалния плейоф на "Уембли".

Обрат за историята, обрат като от приказка.