Ерлинг Холанд сложи край на головата си суша в Премиър лийг, след като в три поредни кръга не успяваше да отбележи гол за Манчестър Сити. Днес обаче най-сетне го направи, а попадението му донесе и трите точки на "гражданите" - с пестеливото, но напълно достатъчно 1:0 срещу гостуващия Саутхемптън.

Отборът на Пеп Гуардиола определено можеше да вкара още, като пред Холанд се откриха още няколко шанса и той преспокойно можеше да стигне до хеттрик.

Норвежкият таран вкара единственото попадение на "Етихад" още в 5-ата минута, когато по впечатляващ начин засече центриране от няколко метра. Изпълнението му изглеждаше наистина трудно, тъй като той бе скочил и вече падаше към земята, но все пак прати тпката във вратата за 1:0.

Асистенцията бе на Матеуш Нунеш, а за Холанд това е девети шампионатен гол през сезона до момента.

Сити доминираше през целия двубой и отправи повече от 20 удара, като 8 от тях бяха в рамките на вратата, но Аарън Рамсдейл бе на висота на няколко пъти, предотвратявайки гол в мрежата си.

В последните минути на двубоя "светците" се втурнаха напред и сякаш поне за малко създадоха паника в защитата на съперника, ала така и не успяха да реализират. Шампионите са единственият тим без загуба в първенството - 7 победи и 2 равенства в 9 мача досега и са лидер в класирането, докато Саутхемптън все още търси първата си победа и остава на двадесета позиция само с 1 точка.