Хърватският национален отбор продължава да е един от най-убедителните в европейски и световни квалификации през последните години.

Отборът на Златко Далич постигна важна победа с 1:0 при гостуването си на Армения е Ереван в четвъртия си двубой от евроквалификациите за първенството в Германия през 2024-а.

Хърватите вече имат десет точки в таблицата, след като преди това постигнаха равенство 1:1 с Уелс и победи над Турция (2:0) и Латвия (5:0).

Те се изравняват с турците, но са с изигран мач по-малко. Именно тези два отбора се изправят един срещу друг в много важен мач на 12 откомври.

Арменците не успяха да надградят в добрите си квалификации и остават трети със седем точки след пет изиграни мача. Все още обаче имат добри шансове да се борят поне за второто място. Точките им до момента бяха спечелени след победи над Уелс (4:2) и Латвия (2:1), както и равенство с Турция (1:1).

Единственото попадение в днешния мач вкара Андрей Крамарич в 14-ата минута, след като бе в наглед нередовна позиция зад защитата, но топката дойде в него от крака на арменски играч.

Хърватите вече навъртяха над две години без загуба в квалификационен мач, като последната дойде от Словения в края на март 2021 година.

Златното поколение на хърватите се класира за шест поредни големи първенства, като последното, което пропусна, бе Мондиала в ЮАР през 2010-а.

В друг мач от тази група по-късно днес Латвия приема Уелс.