Барселона изпусна страхотен шанс в битката за титлата в Испания, след като допусна сензационно 1:2 у дома от Гранада в отложен мач.

Каталунците щяха да оглавят класирането за първи път от юли миналата година (и миналия сезон) при победа, като с това излизаха и на водеща позиция в борбата за златото. Вместо това те остават трети, а възелът в надпреварата между тях, Реал и Атлетико от Мадрид, се заплита още повече.

Лионел Меси вкара изящно в 23-ата минута поредния си важен гол, който е 26-ти за него в първенството при 29 титулярни мача. Аржентинецът е познатият лидер, отново тласкаше отбора си напред, но... този път не срещна достойна подкрепа, а Барса изпусна спечелен мач.

Домакините тотално контролираха събитията на терена в първите 60 минути изглеждаше въпрос на време дори да удвоят аванса си. Вместо това дойде първият шок - Мингеса допусна елементарна грешка в отбрана и остави Дарвин Мачис сам срещу вратаря Марк Андре тер Щеген.

Венецуелецът изравни и хвърли в еуфория цял Мадрид, където феновете и на двата столични отбора стискаха здраво палци на Гранада.

В следващите минути спокойният мач за Барса стана кошмарен. Треньорът Роналд Куман бе изгонен на трибуните за реплики по съдийски решения. А в 79-ата минута, вместо изравняване, дойде нов леден душ - 1:2 с гол на 39-годишния Хорхе Молина от гостите. Този път фатално сбърка опитният Жерар Пике, пропуснал топката над главата си.

Меси опитваше до края да изведе някого, да намери съотборник пред вратата или да намери позиция сам да стреля, но не стана.

И Барселона допусна изключително глупава грешка срещу съперник, който не играе за нищо, освен за честта си. Гранада няма мърдане от осмото място.

Пет кръга преди края, Меси и компания остават със 71 точки зад Реал, който има същия актив (но предимство в преките мачове) и Атлетико със 73. Успех днес даваше първото място на Барса и то, преди да дойде прекият двубой с Атлетико на 8 май. Съвсем различно щеше да изглежда този мач в светлината на победа на каталунците днес и тяхно влизане в дербито като лидери...

Сезонът изглежда се усмихваше на Барса, който вече спечели Купата на краля преди няколко седмици, а сега можеше да направи решаваща крачка към титлата.

Възелът обаче се завързва, благодарение на смелите момчета от Гранада, които показаха как се играе за достойнство и името на клуба.