И умопомрачителният 21-и гол на Ерлинг Холанд от началото на сезона във Висшата лига, не бе достатъчен на шампиона Манчестър Сити, за да завърши годината с успех.

"Гражданите" се издъниха и направиха 1:1 с Евертън у дома, а това ги оставя с изоставане от четири точки от върха. А при победа на Арсенал в последния мач за годината по-късно тази вечер, тази разлика може да стане 7 точки.

Точно този мач срещу борещия се за оцеляване Евертън не трябваше да е най-трудният за Сити, но "гражданите" се издъниха неочаквано, а това е втората им грешна стъпка у дома за последните три мача.

Сякаш нямаше какво да се обърка в края на първата част, когато Сити се оттегли с гол аванс и тотално игрово предимство.

Авансът донесе обичайният заподозрян - Ерлинг Холанд, който се разписа след пас на Марез и вече има 21 гола за 15 кръга във Висшата лига.

Общата му сметка във всички турнири е 27 гола.

Но "карамелите" търпеливо изчакаха своя миг, а той дойде след гениален шут на Демарай Грей в 64-ата минута.

Крилото на гостите влезе в наказателното поле с топката и с прекрасен удар вкара за 1:1.

Резултат, който Сити така и не успя да промени до самия край, макар да имаше своите шансове, които обаче не бяха толкова чисти.