"Левски" записа десети пореден мач без победа.

Навръх 150-годишнината от обесването на Апостола "сините" направиха 1:1 с Пирин в Благоевград и за пореден път разочароваха феновете си.

Играчите на Станимир Стоилов играха със специални черни екипи в знак на почит към клубния патрон.

Но и те не помогнаха за край на черната серия, която е изравнен антирекорд за първи път от 60 години.

След този неуспех "Левски" остава на незавидното осмо място в класирането, като към финансовата криза се прибавя и игрова.

Пирин пък се изкачи до 14-ото място.

БТА

Столичани откриха рзултата в 14 минута. Халфът на "орлетата" Венцислав Бенгюзов игра с ръка в наказателното поле, а след преглед с ВАР главният съдия Драгомир Драганов отсъди дузпа, която бе реализирана от новото попълнение Асен Чандъров, който заби своя първи гол с екипа на Левски.

В 45-ата минута футболистите на Христо Янев изравниха резултата. Илкер Будинов проби мощно по десния фланг, след което пусна пас по земя към точката на дузпата. Там бе юношата на ЦСКА Мартин Смоленски, който майсторски прати кълбото в мрежата на Пламен Андреев.

До края на мача домакините се прибраха да пазят резултата, а "Левски" отново демонстрира слабости в атака.

БТА

За отбелязване още е, че капитанът на "сините" Николай Михайлов не игра, след като се представи доста слабо в първия пролетен мач, а на негово място се появи младокът Пламен Андреев.