И скандално отменен гол заради засада не спря Барселона да вземе трудна като резултат победа у дома над Лас Палмас в 30-ия кръг на испанското първенство - 1:0.

Единственото попадение вкара Рафиня в 59-ата минута, след като Жоао Феликс му даде магически пас зад гърба на защитата.

Преди това същият този Рафиня трябваше да е открил резултата още в 19-ата минута, но голът му бе мистериозно отменен заради засада на негов съотборник, който изобщо не влияеше на играта и бе далеч от действията. Ситуацията бе прегледана от ВАР, но някак това бе решението - няма попадение. Наистина странно и направо скандално отсъждане.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖА ОТ МАЧА>>>

Пет минути по-късно обаче нямаше нищо странно в червения картон на вратаря на гостите Алваро Валес, който излезе извън наказателното поле и фаулира Рафиня. С 10 души толкова рано, Лас Палмас нямаше избор - прибра се с всичко налично в отбрана и опитваше да отчая Барса, като не допусне гол.

Но не сполучи, а каталунците продължават най-силната си серия като форма през сезона. Те са с 8 победи и 3 ремита в последните 11 мача във всички турнири, като в Ла Лига са с четири последователни успеха без допуснат гол.

А това ги доближи само на пет точки от лидера Реал, който има мач по-малко.

В неделя вечер обаче тази среща в запас е с летящия високо на четвърто място Атлетик Билбао.

Всякаква загуба на точки от водача може да върне Барса в играта за титлата, при предстоящо Ел Класико в Мадрид след 20 дни.