Интер и Ювентус нямаха никакви проблеми със спечелването на своите сблъсъци от третия кръг на италианската Серия "А".

Далеч по-впечатляваща бе продукцията на "нерадзурите", които разгромиха Фиорентина в домакинството си на "Сан Сиро" с 4:0.

По този начин Интер продължи да е перфектен от началото на сезона, като освен три победи от три мача, все още не е допускал гол в своята врата.

ВИДЕО ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК >>>

Тази вечер Маркус Тюрам даде аванс на домакините през първата част, а през втората опитите на Фиорентина да изравни даде редица шансове на "нерадзурите", които с лекота вкара още три, а можеше да бъдат и повече голове.

Лаутаро Мартинес удвои, Хенрик Мхитарян от дузпа направи 3:0, а послед отново Мартинес вкара за 4:0, с което Интер се изравни по точки с Милан на върха, кръг преди градското дерби между двата италиански гранда.

Особени трудности да вземе три точки нямаше и друг от претендентите за върха - Ювентус, който спечели гостуването си на Емполи с 2:0.

Данило откри през първата част, Душан Влахович пропусна да реши всичко от дузпа, която стражът спаси, но в средата на втората част Федерико Киеза се измъкна отлично, преодоля вратаря и вместо да падне за дузпа, каквато можеше да се отсъди, той реши да продължи и да вкара топката за 2:0.

Така след три кръга Милан и ИНтер имат по девет точки, Ювентус е със седем, а приятната изнеанда Лече победи Салернитана с 1;0, за да събере също актив от седем пункта.