Интер се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на Италия след мъчно 3:2 срещу гостуващия Емполи в мач, който мина през продължения.

"Нерадзурите" изоставаха секунди преди последния съдийски сигнал, но успяха да стигнат до изравняване, а след това и до нов гол в добавените две продължения по 15 минути.

ВИЖТЕ ВИДЕО ОТ МАЧА >>>

Драматa дойде само осем дни след триумфа над Ювентус за Суперкупата на Италия, който дойде с гол в 120-ата минута.

Победата означава, че шампионите са на четвъртфинал, където ще гостуват на Рома или Лече.

Всичко изглеждаше добре за гранда от Милано в началото. В 13-ата минута Алексис Санчес откри резултата чрез прецизен удар с глава след центриране на Дензел Дъмфрис.

През втората част обаче домакините започнаха да грешат в отбрана. В 61-ата минута пас на Кристиан Аслани падна на гърдите на Надим Байрами, който след това стреля от воле за 1:1.

В 76-ата минута Интер отново беше хванат неподготвен. След центриране от фаул Патрик Кутроне стреля с глава и топката се отби в греда, в гърба на вратаря и влетя в мрежата за 2:1.

Все пак Интер успя да стигне до изравнителен гол в добавеното време след не малко пропуски. Героят бе Андреа Ранокия, който вкара със страхотен ножичен удар и прати феновете в екстаз.

В продължението Интер оформи пълния обрат. В 104-ата минута Стефано Сенси реализира с техничен удар от границата на наказателното за крайното 3:2.

Сасуоло също се класира за четвъртфиналите, като победи с 1:0 Каляри на своя стадион и ще гостува на Ювентус в следващия кръг.