Арсенал продължава битката за титлата в Англия.

"Артилеристите" измъкнаха много ценни 3 точки в лондонското дерби при визитата на големия си исторически съперник Тотнъм Хотспър с 3:2. Тимът на Артета набави преднина от три гола още до почивката, след като Пиер-Емил Хойберг си вкара автогол, след който последваха попадения на Букайо Сака и Кай Хавертц до първите 45 минути.

През второто полувреме "шпорите" имаха известен успех и намалиха резултата в 65-ата минута, когато Давид Рая допусна груба грешка при изритване на топката, а Кристиан Ромеро намали.

Три преди края Хюн-мин Сон беше точен от дузпа, правейки 2:3. до края на срещата Тотнъм наложи натиск, който обаче не даде резултат.

Победата увеличи актива на Арсенал на върха в Англия на 80 точки, четири пред втория Манчестър Сити и пет пред третия Ливърпул.

Тимът на Хосеп Гуардиола обаче е с два мача пасив и при две победи в тях ще излезе с две точки на върха пред лондонския тим.

Тотнъм пък остана пети с 60 точки, като продължава борбата си за място в Шампионска лига.