Испания не успя да победи Швейцария в контрола - 1:1, но запази гордо постижение, което е водещо в световния футбол на ниво национални отбори в момента.

Тимът на селекционера Хулен Лопетеги не е побеждаван в 19 поредни мача (13 успеха и 6 ремита), откакто той застана начело след Евро 2016.

Младокът Алваро Одрисола ("Реал Сосиедад") откри със зрелищен удар от въздуха, а Рикардо Родригес, защитникът на "Милан", изравни през второто полувреме след една от редките грешки на вратаря Давид де Хеа.

Испания излезе без играчите на "Реал" в стартовия състав. Те получиха по-дълга почивка след финала в Шампионската лига. И въпреки това халфовата линия изглеждаше достатъчно страховито в състав Тиаго Алкантара, Давид Силва, Андрес Иниеста и Коке.

Първият мач на испанците на Световното първенство е на 15 юни срещу Португалия. Швейцарците стартират два дни по-късно срещу Бразилия.