Испания спечели убедително с 3:0 срещу Норвегия на старта на квалификациите за Евро 2024 в мач, който бе чакан с огромно нетърпение. Защото трябваше да даде отговор на въпрос как ще изглежда Ла Роха след фиаското на Мондиала в Катар.

На стадиона в Малага домакините бяха с нов треньор - Луис де ла Фуенте, нов капитан - Алваро Мората, а с два гола се отличи футболист, за когото това беше дебют с националния екип - Хоселу.

В освежената Испания имаше цели 7 промени в сравнение с последния мач, който бе воден от предишния селекционер Луис Енрике. А мястото си сред титулярните 11 успяха да запазят само четирима играчи - Лапорт, Родри, Гави и Олмо.

БТА

Гостите пък трябваше да се оправят без голямата си звезда Ерлинг Холанд, който е с травма и пропуска старта на квалификациите.

Испания успя да поведе в мача в 13 минута чрез Дани Олмо, а с ключови намеси се отличи друг завърнал се в тима титуляр - вратарят Кепа Арисабалага.

През втората част норвежците направиха четворна смяна, но вместо да стигнат до изравнителен гол, допуснаха нови два. Те бяха експресни и техен автор бе влезлият като резерва Хоселу, който определено даде сериозна заявка за титулярно място още в дебюта си.

Така с победата Испания излезе начело в класирането с 3 точки, като дели върха с Шотландия, който по-рано през деня спечели също с 3:0 срещу Кипър. А в следващия мач двата тима ще излязат един срещу друг в директен спор, който трябва да излъчи едноличен лидер.

В другите два късни мача от вечерта Уелс успя да измъкне изненадващо равенство в гостуването си на Хърватия след късен изравнителен гол в 93 минута. На върха в тази група е Турция, който по-рано измъкна победа с 2:1 като гост на Армения.

В същото време Румъния нямаше проблеми и спечели с 2:0 визитата си на Андора, но остава на второ място, защото преди това Швейцария отнесе с 5:0 Беларус.