След отпадането от турнира за Купата на България по-рано тази седмица, сега "Левски" успя да запише победа, макар и да не убеди особено много с играта си. Столичани спечелиха с 1:0 като гост на Ботев (Враца) и записаха втори пореден шампионатен успех след 3:0 у дома срещу Локомотив (Пловдив) в предишния кръг.

Дебютният гол на Дарлан бе и единственото попадение на стадион "Христо Ботев". Бразилецът бе точен в 32-ата минута с изстрел по диагонал от десетина метра за 1:0. До ситуацията се случи след неособено добри действия на защитата на врачани, както и недостатъчно добра намеса на техния вратар.

А до момента Ботев бе отборът, пред който имаше далеч по-добри шансове за гол.

В 23-ата минута Даниел Генов бе спрян от няколко метра с блестящо спасяване на Пламен Андреев. Вратарят на столичани ги спаси и в 30-ата минута, когато спаси изстрел на Марко Мажуга, изскочил сам срещу него.

След неособено убедителните първи 30 минути столичани заиграха една идея по-уверено, но така и не успяваха да стигнат до втори гол.

След почивката Рикардиньо напусна с контузия, а пък домакините се втурнаха напред, търсейки изравняване, но не успяха да реализират попадение.

Така в последните си 10 мача те имат само един успех и са предпоследни в класирането с 13 точки.