"Арсенал" прегази с 5:1 "Пари Сен Жермен" и разтупка сърцата на феновете 2 седмици преди старта на сезона във Висшата лига.

Контролата в Сингапур бе играна пред 50 000 фенове, като над 90 процента подкрепяха тима от Лондон.

В състава на новия треньор Унай Емери се появиха на практика всички звезди, докато френският шампион бе в експериментален състав.

Но победата е достатъчно гръмка, за да има надежда за феновете на "Арсенал", че първият сезон след раздялата с "вечния" Арсен Венгер, ще е успешен.

Месут Йозил започна за първи път като титуляр в подготовката и вкара в 13-ата минута за 1:0.

Скандалите около него и отказването му от националния тим на Германия предизвикаха клуба да му даде капитанската лента в подкрепа, а халфът откри резултата в мача.

Крис Нкунку изравни от дузпа в 60-ата минута, а след това Александър Лаказет вкара два пъти, Роб Холдинг и Едуард Нкетиа добавиха още по едно попадение за "топчиите".

"Арсенал" започва сезона у дома срещу шампиона "Манчестър Сити".