Гьозтепе на българския треньор Станимир Стоилов направи геройски обрат в мача от втория кръг на турската Суперлига - 2:2 срещу гранда Фенербахче.

Скромният тим от Измир губеше с 0:2 на почивката от супер селекцията на Жозе Моуриньо и не се виждаше как ще успее да препъне отбора от Истанбул.

Един Джеко откри от дузпа в третата минута на добавеното време на първата част, а още преди то да изтече, в седмата му минута, другата звезда в атака - Юсеф ел Несири, удвои - 0:2.

Ударът бе много тежък за Стоилов и тима му, които бяха равностойни на гранда, а гол на домакините бе спорно отменен заради нарушение в хода на атаката, в 30-ата минута.

След почивката Гьозтепе тръгна смело в атаки и в 68-ата минута Корай Гюнтер намали.

А в петата минута на добавеното време в края на мача Ромуло стреля от въздуха и изравни, хвърляйки в екстаз стадиона.

Отборът на Стоилов има 2 точки след първите два кръга, а "фенерите" на Жозе събраха четири.