Барселона стартира с победа първенството на Испания - 2:1 на терена на Валенсия, където не един от водещите отбори ще има проблеми през сезона.

Домакините отново показаха, че са един от най-бойките тимове в Ла Лига, като поведоха в 44-ата минута с попадение на Уго Дуро с глава, след което се наложи ВАР да преразгледа първоначалното решение на терена.

То бе за засада, но повторенията показаха, че такава няма. Редовен гол.

Но в петата минута на добавеното време на първата част Валенсия допусна изравнавяне, след като Ламин Ямал проби отдясно и сервира топката през празната врата на Роберт Левандовски.

Само четири минути след почивката пак полякът вкара, този път от 11 метра. Дузпата бе отсъдена справедливо за нарушение срещу Рафиня и Лева не пропусна да вкара.

До края Барса не изпусна пък инициативата, като контролираше мача и дори имаше още ситуации за голове.

И това при положение, че титулярната двойка опорни полузащитници бе Марк Бернал Касас (17 години) и Марк Касадо (20 г.), които правеха дебют като титуляри за първия тим на каталунците.

Освен тях на терена от първата минута бяха 17-годишният Ямал, неговият връстник Пау Кубарси, както и 20-годишният Алехандро Балде.