Лудогорец нанесе първо поражение на Левски през новия сезон в efbet лига - 1:0 в дербито в Разград. След четири поредни победи и голова разлика 15:1, "сините" пристигнаха за сблъсъка в еуфория и с надутите платна на очаквания серията да продължи.

Особено пък при ситуацията при шампионите, които през седмицата паднаха с 2:7 от Карабах в квалификация за Шампионската лига и се разделиха с треньора Георги Дерменджиев.

Но гол на Кайо Видал в 85-ата минута, дошъл след рикошет в главата на нигерийската резерва Клемент Икена, донесе успеха на първенеца. И даде необходимия отговор за случилото се във вторник.

А за "сините" загубата е горчива, след като мачът бе равностоен в по-голямата си част.

Лудогорец, воден от временния си наставник и юноша на Левски Захари Сираков, започна много активно и в първите 15 минути не бе далеч от гола. След това обаче играта се изравни, а гостите затрудняваха играта на съперника с търсенето на грамадните си нападатели Александър Колев и Сангаре, които задържаха топката и помагаха на своите.

Снимка: БТА

Второто полувреме тръгна в пълен контраст на първото - Левски бе агресивен и атакуващ, като на два пъти не бе далеч от гола. Но така и не стигна до чиста ситуация, а имаше възможности да го направи при два добри пробива на мощния Сангаре.

После играта отново влезе в руслото на голяма битка и бе равностойна, за да дойдат заключителните 10 минути, в които Лудогорец тръгна да търси победата по-смело.

И я намери - Видал стреля остро в гредата, топката се върна при него извън наказателното поле, бразилецът не се поколеба да стреля отново. Икена сложи главата си, а оттам кълбото отиде в мрежата - 1:0.

В радостта на играчите на Лудогорец при скамейките за резерви, от сектор "А", където бяха настанени фенове на Левски, полетяха предмети. Един от тях като че ли дори удари рефера Георги Кабаков, като ще чакаме доклада на арбитъра, за да разберем какво точно се случи.

Левски имаше още една ситуация в добавеното време, но удар на Цунами с глава мина край вратата.

И така - Лудогорец е с 9 точки и 3 от 3 победи на старта на сезона, както и два отложени мача заради евроучастието си.

Левски е с 12 точки от четири успеха и едно поражение. "Сините" все още са първи в класирането.