Гьозтепе на българския треньор Станимир Стоилов записа трето поредно равенство от началото на сезона в турската Суперлига.

Играчите от Измир завършиха наравно 1:1 при гостуването си на Аланяспор в първия мач от третия кръг. В предишните кръгове взеха по точка срещу Анталяспор (0:0) и Фенербахче (2:2).

Срещата днес беше равностойна, като започна с надмощие на домакините, но въпреки това Гьозтепе поведе в самия край на първото полувреме. Тогава бившият играч на ЦСКА 1948 Елитон се възползва от хаос в наказателното поле с няколко последователни удара, като неговият се оказа успешен за 1:0.

Само след три минути игра през втората част Аланяспор успя да изравни с гол на Юсуф Йоздемир, който беше оставен непокрит при една контраатака и вкара от лесна позиция за 1:1.

Гьозтепе може да съжалява, защото в последните минути се размина с победен гол, когато стражът на домакините Махмут Таскиран направи фантастично спасяване след удар с глава.

Активът от три точки засега праща Гьозтепе на десетото място, докато Аланяспор е 12-и с две.