Славия с лекота надигра и победи кошмарно слаб необяснимо немотивиран отбор на ЦСКА - 1:0 на Националния стадион "Васил Левски". "Белите" спечелиха заслужено и изпуснаха доста положения да го направят по-убедително.

Така те побеждават този противник за първи път от 6 години, след като в последните 15 шампионатни мача записаха 11 поражения и 4 ремита срещу него.

Не е ясно обаче какво става с "червените", които играят и без публиката си, но и без никакъв живец в представянето. За някои от футболистите изобщо не е сигурно дали опитват да покажат най-доброто, което могат. Поне така изглеждат нещата отстрани.

Един от въпросните странно незаинтересовани футболисти - Иван Турицов, доскоро и капитан на ЦСКА, направи безумно глупава дузпа в 12-ата минута, спъвайки Карл Фабиен от Славия при положение, че играчът на съперника нямаше как да мине между защитниците в червено.

От 11 метра Иван Минчев не сгреши - 0:1. За другия Иван - Турицов, мачът свърши на почивката, като някак до тогава нервите на треньора Томислав Стипич издържаха на показаното от десния бранител (и национал).

Колко човека обаче трябваше да смени Стипич? Безобразното представяне на отбора му продължава вече четири кръга, като се изключи силното първо полувреме срещу Лудогорец в Разград в първия рунд.

Притеснителното за ЦСКА не е просто, че отборът играе слабо.

Снимка: БТА

А сякаш не е особено мотивиран да печели точки и победи, а това не отговаря на името на клуба. Днес дебютираха новите попълнения Джейсън Локило и Годуин Коялипу, но и това не оказа някакво сериозно влияние върху показаното.

В пълен контраст, Славия демонстрира много приятно лице, особено до почивката. След гола на Минчев "белите" имаха поне още четири идеални ситуации, в които само късметът и невероятната игра на вратаря Густаво Бусато оставиха в играта ЦСКА. След почивката играта се поизравни, а Матиас Фаетон изпусна най-чистото положение за "червените", но това бе твърде малко за отбор, който търси обрат в резултата.

А треньорът Стипич разочарова не по-малко от футболистите си. Той се забави страшно много със смените при игра, която "плачеше" за ранни промени дори още след първото полувреме.

Изобщо няма да е чудно ЦСКА да има нов наставник съвсем скоро, защото три точки от първите четири кръга е направо обиден актив.

Славия има 7 и гледа с далеч по-сериозен оптимизъм към сезона.