Интер не успя да тръгне с победа по пътя към защита на титлата в Италия - само 2:2 като гост на Дженоа на старта.

Първенството на Апенините започна днес с два мача, като драмата в Генуа бе пълна и продължи над 105 минути.

Александро Волиачо откри в 20-ата минута за домакините и вдигна на крака "Мараси".

Интер отвърна като шампион. Маркюз Тюрам изравни в 30-ата минута след пас на Николо Барела, а до края на полувремето Дженоа оцеля да не допусен поне още един гол във вратата си.

Втората част бе много нервна, а единоборствата преобладаваха. В 82-рата минута Тюрам вкара за 1:2, като изглеждаше, че това ще е достатъчно за победата на шампионите.

Но в петата минута на добавеното време Жуниор Месиас изравни. Бившият нападател на Милан вкара на "нерадзурите" и им отне две точки още на старта.

В края пак имаше нерви, а Симоне Индзаги, треньорът на Интер, просто лудееше край тъчлинията. Но - 2:2.

При завръщането си в елита Парма тръгна с 1:1 у дома срещу Фиорентина в другия ранен съботен мач.