Мартин Камбуров бе главното действащо лице в петък вечер в Стара Загора, където Берое победи с 1:0 завърналия се в елита отбор на Локомотив (София). Ветеранът отбеляза единственото попадение в мача, наказвайки един от бившите си отбори, а след това бе изгонен за втори жълт картон.

Опитният нападател реализира първия гол за сезона в родния елит след 57 минути игра, когато показа чудесно чувство за пласиране и насочи топката в мрежата на Александър Любенов между двама защитници на “червено-черните”. Така Камбуров вече е само на един гол от абсолютния голмайсторски рекорд на Петър Жеков.

Именно Камбуров бе автор на първия гол за сезона в първенството и миналата година.

Столичните “железничари” се завърнаха в най-високото ниво на футболната ни пирамида след шестгодишно отсъствие, но така и не успяха да стигнат до особено добър шанс пред вратата на Берое, пазена от новото попълнение Нордин Бакер.

Камбуров пропусна да изравни рекорда на Жеков двадесетина минути преди края, когато стреля от въздуха над вратата, а десет минути преди последния сигнал на съдията бе изгонен за втори жълт картон след фаул в центъра. Той бе предупреден официално от съдията четвърт час преди това.

Така Берое се превръща в първият отбор с победа през сезон 2021/2022 и поне временно оглавява класирането на Първа лига с три точки.