Ботев Пловдив победи Черноморец в Балчик с 3:0 в среща от 1/16-финалите в турнира за Купата на България.

"Канарчетата" не срещнаха проблеми срещу по-скромния съперник и вкараха два гола още в първите 25 минути преди да отбележат още един през второто полувреме.

По този начин отборът на Желко Копич се класира на осминафинал, където ще се изправи срещу Славия, който ще се играе на 3 декември на стадион "Александър Шаламанов". За последно двата тима играха в турнира през 2019-а, когато Ботев триумфира отново на осминафинал.

Днес "жълто-черните" излязоха напред в резултата още във втората минута, когато Елвис Ману се възполза от колективна грешка в отбраната на домакините и пусна топката покрай вратаря за 1:0.

В 23-ата минута бившият играч на Лудогорец отбеляза за втори път - този път с красив удар с глава след центриране от левия фланг на Антоан Бароан. Ману вече има девет гола през сезона.

Интригата в мача приключи в 68-ата минута. Тогава нидерландецът Дилан Мертенс бе точен със супер удар от границата на наказателното поле.