Ботев (Пловдив) взе сладък реванш от Хебър и спечели първата си победа като гост през сезона.

Пловдивчани надвиха Хебър с 2:1 в символичното си гостуване, което се игра на националния стадион "Васил Левски" в столицата, където пазарджишкият клуб продължава да домакинства.

Именно Хебър поднесе голямата сензация в първия кръг на шампионата, когато в разгара на лятото победи Ботев с 1:0 в Коматево и даде старт на една ужасна серия за "канарчетата", която дълго време държеже тима в дъното на класирането.

След мачове с доста лоши резултати и общо осем поредни гостувания без победа през сезона, Ботев най-сетне имаше повод за усмивки далеч от Пловдив.

Донесе ги капитанът на тима Виктор Генев, който десет минути преди края се извиси при центриране от корнер и с глава отбеляза победният гол. Генев го отпразнува доста емоционално, като се затича към трибуните, а към него слезе неговият син, с когото бранителят сподели радостния миг.

Преди това Ботев имаше своите трудности в един доста интересен и динамичен мач, в който и двата тима имаха своите шансове, за които да съжаляват.

Първият бе за Хебър, защото пазарджиклии изпуснаха да вкарат от абсолютно чисто положение, а от последвалата контраатака Ботев си спечели дузпа, след като вратарят Дебърлиев фаулира Брахими.

Върният в състава след наказание по вътрешния правилник Антоан Бароан застана зад топката и изведе "канарчетата" напред.

След почивката обаче Хебър взе инициативата в мача и резултатът не закъсня, когато в 58-ата минута домакините изпълниха заучено положение, топката се озова в Хлеб Бухал и украинският централен бранител я прати във вратата за 1:1.

Снимка: Bulphoto

Ботев веднага реагира и си изработи три невероятни шанса за гол, при които комично "канарчетата" нацелиха три пъти страничната греда в рамките на около 40 секунди.

Наистина куриозен миг, който можеше да коства трите точки на Ботев, ако не се бе намесил Виктор Генев с победния си гол в 80-ата минута,

С успеха Ботев събра 16 точки на 10-ото място, докато Хебър остава 14-и с 11 пункта.