Ювентус победи с 1:0 Лацио в мач от осмия кръг на Серия А в Италия, а късен автогол събори крепостта на гостите.

Римските "орли" играха почти цял мяч с човек по-малко, след като Алесио Романьоли бе изгонен още в 24-ата минута с директен червен картон за нарушение срещу откъсващия се Пиер Калулу.

В 85-ата минута съпротивата рухна, след като Варио Гила прати топката в собствената си врата при наглед не толкова опасно центриране.

Така Юве взе точките много трудно и се върна на пътя на победите в калчото на свой терен.

Три поредни домакинства на "старата госпожа" в шампионата завършваха с ремита, но Гила разчупи тази поредица.

По-рано в събота Милан удържа у дома 1:0 над Удинезе, въпреки че игра повече от час с 10 души след червен картон на Райндерс.

В класирането води Наполи с 16 точки и мач по-малко от втория Юве, който има същия актив.