Борнемут прекъсна серията на Арсенал без загуба на старта на сезона във Висшата лига, след като го победи с 2:0 на "Виталити Стейдиъм".

Червен картон на защитника Уилям Салиба през първата част обрече "артилеристите" на неуспех в така или иначе трудното за гостуване място.

Салиба беше изгонен след половин час игра, след като потресаващ пас на съотборника му Леандро Тросар изведе Еванилсон сам срещу вратаря и френският бранител го събори. Първоначално съдията вдигна жълт картон, но след разглеждане с ВАР логично цветът беше сменен с червен.

Арсенал трябваше да се защитава с човек по-малко и бе пречупен в 71-ата минута с хубав гол на Райън Кристи след заучено изпълнение на ъглов удар.

Осем минути по-късно резултатът стана 2:0 с точно изпълнена дузпа на Джъстин Клуйверт. Тя беше отсъдена за нарушение на вратаря Давид Рая срещу Еванилсон.

Така Арсенал остава трети в класирането със 17 точки и Ливърпул, и Манчестър Сити имат възможност да се откъснат със съответно четири и три точки пред отбора на Микел Артета.

Победата на Борнемут пък праща отбора на десето място с 11 точки.