Австралия е на един мач от Мондиал 2022, след като победи ОАЕ в първия мач от интерконтиненталния плейоф в Доха с 2:1.

Късен гол на Ейдин Хрустич с малко късмет прати австралийците на финален бараж след 6 дни срещу Перу. И този мач е в Ал Раян, в страната домакин на световното - Катар.

Хрустич вкара в 84-ата минута след корнер, оставен непокрит от защитниците на Емирствата.

Топката се отклони от крак на съперник, като това си приличаше направо на автогол, но все пак попадението официално е записано на играча на Айнтрахт.

Преди това Джаксън Ървайн даде аванс на австралийците в 53-ата минута след чудесна флангова атака и пас на Мартин Бойл.

Но изненадващо ОАЕ отвърна с попадение само четири минути по-късно - Кайо Канедо, един от натурализираните бразилци в състава, изравни при едно от малкото положения за азиатския тим.

Австралия чака сблъсък с Перу на 13 юни в Ал Раян, а победителят отива на Мондиала. Ако се класира, тимът на "кенгурата" ще играе на най-големия форум във футбола за пети пореден път.

Победителят от мача в понеделник отива в групата с Франция, Дания и Тунис на първенството в Катар в края на годината.