ЦСКА постигна много драматична победа с 1:0 срещу Етър на стадион "Ивайло" във Велико Търново в отложен мач от футболния ни шампионат.

"Червените" стигнаха до успеха с гол на Михаел Естрада в началото на второто полувреме, като в последните 40 минути на мача трябваше да играят с човек по-малко след червен картон на Амос Юга.

При нарушението на халфа Етър имаше претенции за дузпа, като то бе отсъдено извън наказателното поле, а в самия край на мача изравнителен гол на великотърновци бе отменен след много дълго разглеждане с ВАР и отсъдена тънка засада.

Решението вбеси трибуните на "Ивайло" и дори се стигна до сблъсъци с хора от щаба на столичния клуб. Резултатът обаче остана 0:1.

Така ЦСКА се изравни с Черно море на върха в класирането с по 32 точки, като това е 11-и пореден мач без загуба за "армейците".  Това беше втори пореден неубедителен мач за "червените" след нулевото равенство срещу Арда. За Етър лошите резултати продължават, като тимът на Светослав Петров остава последен с осем точки.

Двубоят на "Ивайло" започна с домакински импулс и добра игра на Етър. "Виолетовите" създадоха първата опасност още в шестата минута, когато Георги Ангелов стреля с глава, а густаво Бусато боксира топката, за да спаси.

В деветата минута вратата на "червените" отново бе под запклаха, като този път ударът с глава отправи Шахредин Букхолда, а кълбото премина на сантиметри от дясната греда.

В 18-ата минута домакинската публика се израдва на попадение, когато Мартин Тошев бе изведен сам срещу вратаря и вкара с удар по земя, но нападателят бе в положение на засада и резултатът остана непроменен.

Най-изгодната ситуация пред великотъровци се откри в 37-ата минута. Густаво Бусато направи фантастично двойно спасяване след удар с външен фалц на Кольо Станов и след това добавка на Крум Стоянов. В следващата атака стражът отново се прояви, спасявайки удар на Тошев от много близка дистанция.

Първата опасност пред вратата на Етър дойде чак в 42-ата минута, когато Дюкенс Назон се размина с топката в наказателното поле, а след това Амос Юга отправи силен шут от границата на наказателното поле, но над вратата. В продължението на срещата Джонатан Линдсет изстреля два удара към вратата на великотърновци, единият от които точен, но твърде лек.

ЦСКА започна устремно втората част и поведе в резултата само четири минути след подновяването на играта. Случи се след грешка на Георги Ангелов при изнасянето на топката, като той я подари на Матиас Фаетон. Нападателят напредна и центрира остро. Получи се разбървкане и най-съобразителен бе Михаел Естрада, който прати топката във вратата.

Етър обаче продължи да бъде опасен и това даде резултат в 57-ата минута. След контраатака Крум Стоянов мина на парад през изнесената много напред защита на ЦСКА и той бе съборен от Амос Юга в наказателното поле. Съдията Ивелин Занев бе привикан да гледа ситуацията на екран и даде фаул извън наказателното поле, но пък и изгони Юга с директен червен картон.

В 66-ата минута Естрада имаше възможност за втори гол във вратата на Етър, след като се пребори с няколко бранители, но стреля твърде силно от малък ъгъл.

В 73-ата минута домакинските фенове имаха отново претенции за дузпа, след като при едно центриране топката се удари в ръката на Тибо Вион. ВАР обаче подсказа на съдията, че няма основания за наказателен удар.

Въпреки числения си дефицит ЦСКА не се лишаваше от нападения и в 75-ата минута далечен удар на Тобиас Хайнц бе париран от вратаря Мартин Величков.

Етър изглеждаше, че ще се радва последен, тъй като в първата минута на 5-минутното добавено време успя да изравни резултата. Страхотна триходова комбинация между Георги Ангелов, Николай Янков и Ивайло Димитров доведе до гол на играча с прякор Косъма. След много дълго разглеждане с ВАР обаче попадението бе отменено заради засада на Янков.

Решението на съдиите доведе до напрежение както на терена, така и по трибуните, където имаше сдърпване между щабовете на двата отбора.