Четири дни след първия епизод на "Войната на розите" между Манчестър Юнайтед и Лийдс, в който "червените дяволи" стигнаха до реми с два късни гола, отборът успя се поздрави и с победа, а щастието отново дойде след късни попадения.

С тях Манчестър Юнайтед спечели с 2:0 над съперника си от Йоркшир, а с това и временно се изкачи до второто място в класирането.

Всъщност головете, които Юнайтед вкара в последните 10 минути на мача бяха четири, но само два от тях бяха редовни. Напълно достатъчно, за късния и изстрадан успех.

Той дойде в мач, в който Манчестър Юнайтед катеорично не надигра своя опонент, но късната вихрушка означава победа в това вековно съперничество, във втория му епизод в рамките на четири дни.

Може би решителният миг бе в 80-ата минута, когато Люк Шоу центрира по перфектен начин отляво, а с глава Маркъс Рашфорд успя да открие разултата.

Това вдъхнови гостите, които малко по-късно удвоиха чрез Алехандро Гарначо, а нов голове на Рашфорд и Вегхорст до края бяха отменени заради тънки, но все пак съществуващи засади.

Така малко преди Манчестър Сити да изиграе мача си от кръга, Юнайтед успя да излезе с точка пред градския си съперник и се намира на пет от първото място, но и с два мача повече от лидера Арсенал.