Манчестър Юнайтед и Лийдс завършиха 2:2 в люто дерби на английския футбол, като мачът мина през 0:2 за гостите. Двубоят бе отложен от осмия кръг на първенството през есента, а куриозно тези два състава ще се срещнат и в неделя, вече в редовна среща от програмата на Висшата лига.

Но на "Олд Трафорд" стартът не можеше да е по-лош за домакините, които при победа щяха да се изравнят по точки с Манчестър Сити на второто място.

Италианският вундеркинд Вилфред Ньонко вкара с първия шут, преди да е изтекла и една минута. Полувремето мина на един дъх, положенията се редяха - повече за Юнайтед, но и за гостите, които се оттеглиха с гол аванс.

Лийдс поведе и с 2:0, след като Рафаел Варан си вкара автогол в 48-ата минута. Така надвисна заплаха от първа загуба на "червените дяволи" на техния стадион в лигата от август, но Юнайтед бързо върна гол - Маркъс Рашфорд вкара с глава.

И почти веднага можеше да имаме нов аванс от два гола за гостите, защото удар на Аарънсън срещна гредата.

В 70-ата минута Джейдън Санчо изравни, след като се завърна преди дни в състава от близо двумесечно отсъствие, но не по причина физическа травма. Крилото имаше проблеми с депресия и бе оставен да се възстанови от мениджъра Ерик тен Хаг.

Нататък Юнайтед натисна, Лийдс опитваше контраатаки, но до пети гол не се стигна.

Равенството върши повече работа на "белите" - те са в битка за оцеляване и имат 19 точки след 21 кръга, на една над зоната с последните три тима. "Червените" от Манчестър остават трети с 43 т., на 2 зад Сити (който е с мач по-малко) и на 7 зад лидера Арсенал (който има два двубоя по-малко).

В неделя пак ще гледаме дербито - защото този сблъсък е точно това. Този път в Лийдс, където омразата към този противник е огромна. Войната на розите от Ланкашър (където е Манчестър) и Йоркшър (Лийдс), както наричат сблъсъка, навърши точно 100 години.

Първото издание е пак с домакин "червените дяволи" през януари 1923 г., като отново завършва наравно - 0:0.