17 март определено няма да е дата, която футболните фенове в град Севиля ще запомнят с нещо хубаво.

Господарят на турнира Лига Европа отпадна в осминафиналите на надпреварата след поражение с 0:2 от английския Уест Хям в мач, който мина през две продължения по 15 минути.

ВИЖТЕ ВИДЕО ОТ МАЧА >>>

"Чуковете" от Лондон изоставаха с 0:1 след първия мач на "Рамон Санчес Писхуан", но на Олимпийския стадион изравниха общия резултат с гол с глава на Томас Сучек в 39-ата минута.

Резултатът от 1:0 се запази до края на редовното време и така мачът влезе в продължения. Там украинецът Андрий Ярмоленко вкара в във втори пореден мач и в 112-ата минута донесе победата за своите.

Така рекордьорът Севиля изненадващо отпадна от надпреварата, след като я спечели шест пъти между 2006-а и 2020-а.

Нямаше радост и за другия отбор от град Севиля - Бетис.

"Зелено-белите" имаха подобна развръзка при гостуването си на Айнтрахт (Франкфурт) след 2:1 за германците в първия мач.

На "Дойче банк Парк" домакините удариха две греди и съжалиха, защото в края на редовното време Борхе Иглесиас вкара за испанците и прати мача в продължения.

В 121-ата минута обаче Мартин Хинтерегер донесе заслужен успех за "орлите", които продължават към четвъртфиналите.

В друг мач от вечерта Лион и Порто завършиха наравно 1:1 във Франция и така "хлапетата" продължават напред с общ резултат 2:1.