Колосите на испанския футбол Реал и Барселона премериха сили в първи полуфинал от Купата на краля. Двубоят на стадион "Сантяго Бернабеу" в Мадрид завърши с победа на гостите с 1:0, а поредното издание на Ел Класико по традиция бе белязано от много нерви и спорни положения.

Каталунците успяха да грабнат победата, въпреки че играха без ключови футболисти като Педри, Дембеле и Левандовски, и взеха комфортен аванс преди реванша на 4 април. Преди това двата гранда имат също шампионатен двубой в Ла Лига на 19 март, като там Барса е с аванс от 7 точки на върха в класирането.

БТА

Мачът за Купата бе трето издание на Ел Класико за сезона, като през октомври Реал ликува с 3:1 за първенството, но Барса си го върна на 15 януари, когато надви мадридчани във финала за Суперкупата.

Двубоят на "Бернабеу" стартира силно за домакините, които вкараха чрез Бензема, но голът бе отменен заради засада.

БТА

Ключова в мача се оказа ситуация в 26 минута, когато топката се озова във вратата на Реал. Това стана след рикошет в защитника на мадридския колос Милитао, като първоначално реферът отсъди засада. След консултация с VAR обаче се видя, че попадението е редовно и така Барса изненадващо излезе напред в резултата.

Решението на рефера предизвика гнева на домакините, а играчите на Анчелоти бурно оспорваха. До края на полувремето обаче Реал така и не успя да се възстанови от шока и двата тима се оттеглиха при 0:1 за почивка.

БТА

Втората част започна като първата - с натиск на Реал. Домакините обаче трудно стигаха до чисти положения, а каталунците дебнеха на контраатака и имаха нелоши положения.

До края на мача Барселона успя да неутрализира съперника си и си тръгна с аванс преди реванша на "Камп Ноу".

В другия полуфинал пък Осасуна надви Атлетик Билбао с 1:0 като домакин в първата среща.