Барселона продължава с неубедителното си представяне и вече е на 10 точки от върха в Ла Лига. Това стана факт, след като каталунците бяха потопени у дома от Виляреал в мач, предложил на феновете невероятните 8 гола.

В крайна сметка "жълтата подводница" ликува с 5:3 след пълен трилър в добавеното време, когато и бяха отбелязани победните попадения за гостите.

ВИДЕО ОТ СРЕЩАТА ГЛЕДАЙТЕ ТУК >>>

Жерард Морено вкара на два пъти през първото полувреме, но само едно от попаденията бе зачетено. Таранът бе точен в 22-ата минута, но ВАР отмени този гол. Той обаче не се отказа и четири минути преди почивката все пак изведе своите напред.

Ситуацията на "блаугранас" стана още по-тъжна в 54-ата минута, когато Илиас Акхомах, който по ирония на съдбата е юноша именно на Барса, увеличи преднината на гостуващия тим на два гола.

Нещата обаче бързо се промениха и домакините изравниха в рамките на 8 минути между 60-ата и 68-ата.

Първо Илкай Гюндоган бе точен за 1:2 в 60-ата, а после той асистира на Педри за 2:2 в 68-ата.

Автогол на Ерик Баий направи обрата за футболистите на Шави в 71-ата минута. Но това по никакъв начин не намали устрема и мотивацията на гостуващия тим - Гонсало Гедеш бе точен за 3:3 в 84-ата.

Александър Сьорлот, който му асистира за изравнителния гол, грабна попадение за себе си в деветата минута на добавеното време - 4:3. Всичко окончателно приключи в 102-ата минута, когато Хосе Луис Моралес заби последния пирон в ковчега на каталунците с гол за 5:3.

Барса е на трето място с 44 точки (10 по-малко от лидера Реал), а бъдещето на Шави изглежда все по-неясно. Виляреал е четиринадесети с 23 точки.