Колумбия победи Сенегал с 1:0 в среща от последната Група "H" на Световното първенство.

Двубоят наподобяваше този между Франция и Дания (0:0) по действията на терена, но гол от корнер на колумбийците 15 минути преди края събуди действията.

При 0:0 двата отбора щяха да се класират, тъй като Япония загуби срещата си Полша в другия мач.

В крайна сметка обаче Сенегал отпадна само заради показателя жълти картони за сметка на Япония. Сърцата на африканците бяха разбити. Отпадане по такъв начин е колкото нелепо, толкова и закономерно заради правилата.

Снимки: Getty Images/Guliver Photos

Сенегал има с два картона повече, а всички други по-важни показатели на двата отбора са равни - точките, головата разлика, вкараните голове и прекия двубой.

Колумбия се класира на първо място и ще играе с втория от групата на Белгия и Англия на осминафиналите. За Япония остава сблъсък с първия от нея.

Срещата между Колумбия и Сенегал бе преимуществено скучна, а единствената ситуация през второто полувреме бе правилно отменена дузпа от съдията Милорад Мажич след гледане с ВАР.

През втората част двата отбора още повече приспаха публиката и сякаш изглеждаше, че ще действат за равенство, което да ги класира.

Само че в 74-а минута Колумбия поведе въпреки неубедителното си представяне през целия мач. Йери Мина за втори път вкара на шампионата след центриране от корнер.

Така Сенегал отпадна, въпреки че изигра два много силни първи двубоя в шампионата. Япония ликува.