Арсенал победи трудно Борнемут с 2:1 като гост в среща от 13-ия кръг на Висшата лига.

Хората на Унай Емери записаха осма победа от началото на шампионата, но остават на петата позиция на точка зад четвъртия Челси.

"Черешките" за пореден път показаха, че могат да играят като равен с равен срещу най-големите и дори превъзхождаха в хода на първото полувреме.

Комичен автогол на Жеферсон Лерма обаче даде аванс на "артилеристите" в 30-а минута. След остро центриране на Сеад Колашинац, колумбиецът изстреля топката със завидна скорост и вратарят на домакините бе безпомощен - 1:0.

Офанзивната игра на домакините обаче донесе заслужено изравняване в продължението на първата част. Тогава норвежкият национал Джошуа Кинг се разписа след асистенция на младия Дейвид Брукс.

В хода на второто полувреме обаче Арсенал стигна до победен гол. Колашинац бе допуснат да пробие отляво и ценрира към непокрития Обамеянг, който от изгодна позиция донесе победата на своите в 67-а минута.

Борнемут остава на осма позиция с 20 точки.