Валенсия победи Осасуна с 1:0 и продължава да има надежда за класиране за евротурнирите. Бившият отбор на Любослав Пенев е седми, изоставайки само на три точки от шестия в подреждането Реал Сосиедад, като при визитата в Памплона трите точки за валенсианци не бяха най-обсъжданото нещо.

В абсолютен хит в интернет се превърна комично изпълнена дузпа от Анте Будимир в осмата минута на продължението, с която той можеше да донесе точка на своя отбор, но не успя да го стори.

ВИДЕО ОТ ИЗПЪЛНЕНИЕТО ВИЖТЕ ТУК >>>

Андре Алмейда бе извел гостите напред в резултата с 18-ата минута, а точно 80 по-късно Будимир получи шанс да спаси домакините от поражение, ала не успя да го стори. Изпълнението му от 11 метра се превърна в обект на сериозен присмех от страна на феновете.

Преди този пропуск той бе стопроцентов от бялата точка - 7 от 7.

Осасуна е на единадесета позиция в класирането на Ла Лига и на добра дистанция от опасната зона. Тимът от столицата на провинция Навара е с актив от 39 точки. Първият отбор под чертата на изпадащите е с 14 по-малко - Кадис.