Камерун се класира за четвъртфиналите в турнира за Купата на Африка след очаквана, но трудна победа над Коморските острови с 2:1.

Островитяните, които бяха приятната изненада на турнира до момента, се наложи да играят с полеви играч на вратарския пост, тъй като единият им страж бе заразен с коронавирус, а другият контузен.

Така се наложи левият бек Чакер Алхадур да застане под рамката на вратата и той се справи повече от достойно.

За жалост на Коморските острови обаче още в седмата минута Наджим Абду си изкара директен червен картон заради грубо настъпване на глезена на противников играч.

Камерун се възползва от численото си предимство и вкара попадения чрез Токо Екамби в 29-ата минута и Винсенст Абубакар в 70-ата.

Въпреки това футболното джудже на африканския континент не се предаде и стигна до попадение за 1:2, чийто автор бе Юсуф Чангама.

В последните минути на Камерун се наложи да протаква времето, въпреки че бе с човек повече и със съперник без вратар.

Другият отбор, който се класира за четвъртфиналите е Гамбия след победа с 1:0 над Гвинея. Единственото попадение вкара Муса Бароу в 71-ата минута.