Ал Хилал от Саудитска Арабия счупи световен рекорд с 28-ата си поредна победа във всички турнири. Съставът, който се конкурира с Ал Наср на Кристиано Роналдо за титлата в страната, спечели с 2:0 като гост и реванша си от четвъртфиналите в Азиатската Шампионска лига срещу Ал Итихад (също Саудитска Арабия).

И отива на полуфинал, където ще срещне Ал Аин от ОАЕ - именно тима, който елиминира Роналдо и компания в четвъртфиналите.

Победата се оказа 28-а поред за Ал Хилал, а головете вкараха Малком и Ясир ал Шахрани.

И това е рекорд на планетата за отбор, който се състезава в елитното първенство на своята страна (аматьорски и нискоразредни клубове имат и по-дълги серии).

Ал Хилал за последен път не спечели мач на 21 септември при ремито с Дамак (1:1).

Последва поредицата, която надмина досегашното рекордно постижение на ТНС от Уелс, спечелил 27 двубоя без прекъсване през 2016 г.

Новите рекордьори са водени от треньора Жорже Жезус, легендарен и много успешен с Бенфика и Фламенго.

В състава им има звезди като Неймар (не играе от месеци с травма), Александър Митрович (с 26 гола в тези 28 поредни победни мача), Рубен Невес, Сергей Милинкович-Савич, Калиду Кулибали, Малком, както и дузина национали на Саудитска Арабия.