Ботев Пловдив отпадна от евротурнирите след загуба с 0:2 в гостуването си на Зрински в реванша от трети кръг на Лига на конференциите. Българският отбор имаше аванс от 2:1 след първата среща, но не успя да удържи преднината си и бе елиминиран.

В град Мостар домакините се радваха и на съдийско рамо - през първата част получиха дузпа, която пропуснаха, а след това Ботев остана с човек по-малко след спорен червен картон за Конте. Преди това пък Зрински бе успял да открие резултата след гол с глава.

През втората част пловдивчани се прибраха в защита, за да се опитат да пратят двубоя в продължения, но стратегията им не успя и 10 минути преди края на мача пуснаха втори гол, който в крайна сметка сложи край на международното им участие за този сезон.

Стартовите минути очаквано бяха с превес на домакините, докато Ботев разчиташе предимно на контраатаки. Постепенно обаче "канарчетата" изравниха играта и умело пазеха аванса си от първата среща.

В 22 минута Зрински получи дузпа! Вратарят на Ботев Кристиан Бернат фаулира играч на домакините в наказателното поле, а съдията веднага отсъди дузпа. Реферът Роб Хенеси от Ирландия бе убеден в решението си и не се стигна до преразглеждане с ВАР. При изпълнението обаче вратарят на Ботев се реваншира за нарушението и спаси удара на Франо Млинар, запазвайки резултата 0:0.

ГОЛ ЗА ЗРИНСКИ! В 39-ата минута домакините поведоха в резултата след гол с глава на Мулахусейнович, който засече чудесно центриране в наказателното поле.

ЧЕРВЕН КАРТОН! Само 2 минути по-късно ситуацията за Ботев стана още по-критична, след като българският тим остана с човек по-малко. Конте бе изгонен с червен картон за удар без топка и напусна преждевременно терена, правейки задачата за "канарчетата" още по-трудна.

В продължението на първата част Ботев имаше чудесен шанс да изравни след светкавична контраатака, Самуел Акере бе изведен сам срещу вратаря на домакините, но ударът му бе спасен.

Така двата тима се оттеглиха за почивка при резлтат 1:0 за Зрински и общ резултат 2:2 в от двата мача.

Второто полувреме очаквано започна с нов натиск на Зрински, а треньорът на Ботев Душан Керкез смени схемата на игра на дефанзивното 5-3-1. Това стабилизира представянето на българския отбор, койдо до 60-ата минута не допусна опасности пред вратата си.

Ботев се прибра в защита и очевидно искаше да опази вратата си от втори гол. Планът обаче не сработи.

ГОЛ ЗА ЗРИНСКИ! 10 минути преди края на мача домакините упяха да пробият защитната стена на българския отбор. Остро подаване в наказателното поле бе засечено от Киш, който с удар по земята прати топката в мрежата - 2:0 за Зрински и аванс в общия резултат.

До края "канарчетата" опитаха да се върнат в мача, но безуспешно.