Лаутаро Мартинес най-сетне успя да вкара гол за националния отбор на Аржентина след много, много дълга суша. Последното му попадение за "албиселесте" бе наистина отдавна - на 23 септември 2022 година, когато откри резултата при 3:0 в контролата срещу Хондурас. Сега, 16 мача по-късно, нападателят на Интер (Милано) отново съумя да се разпише и отново го стори в приятелски мач - този път при победата с 3:1 срещу Коста Рика, отбелязвайки третия гол за световните шампиони.

И в двата случая Мартинес бележи в мачове, които се играят в САЩ - съответно в Маями и в Лос Анджелис.

26-годишният футболист вече има 22 гола в 56 мача за Аржентина, но определено серията му без попадение бе притеснителна. Преди да започне тази серия, Лаутаро имаше добра успеваемост за националния тим, след като онова попадение срещу Хондурас бе под №21 в общо 40 изиграни мача за страната.

След 16 последователни двубоя без гол обаче ефективността му от чисто статистическа гледна точка вече е доста по-ниска.

Колкото до контролата с Коста Рика - аржентинците направиха обрат през второто полувреме, тъй като Манфред Угалде откри за костариканците в 34-ата минута.

След почивката обаче Анхел ди Мария (52'), Алексис Мак Алистър (56') и Лаутаро Мартинес (77') се погрижиха до изненада да не се стига.

Воденият от Лионел Скалони тим отново бе без Лионел Меси, който пропусна мачовете на страната си в тази пауза за националните отбори, възстановявайки се от мускулна контузия.